Trump’ın Avukatı İflas Ettiğini Açıkladı

Giuliani, “hakaret” suçlamasıyla aleyhine açılan davada mahkemenin, mağdurlara yaklaşık 150 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetmesinin ardından iflas ettiğini açıkladı.

Giuliani’nin danışmanlarından Ted Goodman, iflas açıklamasının Giuliani’ye, “iflas mahkemesinin gözetimi altında mali durumunun şeffaflığını sağlarken temyiz başvurusunda bulunma fırsatı ve zamanı vereceğinin” altını çizdi.

Öte yandan, Associated Press’in (AP) haberinde, iflas yasasının, başkasına verilen “kasıtlı ve kötü niyetli bir zarar” sonucu oluşan borçların silinmesine izin vermediğini belirtti.

– Giuliani hakkındaki hakaret davası

ABD’de 2020’deki başkanlık seçimleri sırasında Georgia eyaletinde görev yapan Ruby Freeman ve kızı Wandrea ArShaye Moss, Giuliani tarafından oy pusulası sayımı sırasında Trump aleyhine sahtekarlık yapmakla itham edilerek hedef gösterilmişti.

Freeman ve Moss, kendilerine iftira atıldığını ve can güvenliklerinin tehlikeye girdiğini belirterek, Aralık 2021’de Trump’ın avukatı Giuliani hakkında hakaret davası açmıştı.

Eski New York

Ağustosta, mahkemece suçlu bulunan Giuliani’nin tazminat ödemesi gerektiğine karar vermiş, 16 Aralık’ta da bu meblağın yaklaşık 150 milyon dolar olduğu belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir