İsrail’in Filistin’e saldırısının bilançosu ağırlaşıyor

Gözü dönen İsrail ordusu Gazze Şeridi’nin merkezindeki Nuseyrat Mülteci Kampı ile Maghazi Mülteci Kampı’na saldırdı.

SALDIRILARIN 84. GÜNÜNDE DE ONLARCA ŞEHİT VE GAZİ

İsrail’in Gazze Şeridi’ne gerçekleştirdiği saldırılar 84. günde devam ediyor. Filistinli yerel kaynaklara göre İsrail ordusu Gazze’nin merkezindeki Nuseyrat Mülteci Kampı ile Maghazi Mülteci Kampı’na saldırı gerçekleştirdi. Saldırılarda 35 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

İSRAİL YARDIM KONVOYUNA DA SALDIRDI

Birleşmiş Milletler (BM) Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) Gazze Direktörü Thomas White ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail askerlerinin daha önce belirlenen rotaya göre Gazze’nin kuzeyinden dönen bir yardım konvoyuna ateş açtığını duyurdu. White, “Ekibimiz yaralanmadı, ancak bir araçta hasar oluştu. Yardım çalışanları asla hedef olmamalıdır” ifadelerini kullandı.

GECE VAKTİ 45 ŞEHİT

İsrail ordusu gece saatlerinde ise Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin El-Fehhari bölgesindeki El-Amuri ailesine ait evi hedef aldı, saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

İsrail’in güneydeki Refah kentinde de bir eve gerçekleştirdiği saldırıda en az 20 kişi yaşamını yitirdi.

İsrail savaş uçaklarının Maghazi Mülteci Kampı’na yönelik saldırısında ise 2 evin bombalanması sonucu 14 kişi hayatını kaybetti. Saldırı ayrıca Safran Cami de hedef alındı.

İSRAİLİN SALDIRILARIN 84. GÜNÜNDE ONBİNLERCE ŞEHİT

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 21 bin 507’ye yükseldi.
İsrail ordusunun karadan, havadan ve denizden ablukaya alarak saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi’nde can kaybı artmaya devam ediyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in son 24 saatte gerçekleştirdiği saldırılarda 187 kişinin hayatını kaybettiği, 312 kişinin yaralandığı belirtildi. Saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 21 bin 807’ye, yaralı sayısının ise 55 bin 915’e yükseldiği kaydedildi.

ÇOCUĞU ŞEHİT ETTİLER

Gazze’de apartmanda yaşayan çocuğun evini bombaladılar. Bombaların hedefinde olan çocuk feci şekilde can verdi. 
 

KAYNAK: HABER7, İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir