Find X7 Pro’nun kamerası ve X7 Ultra’nın varlığı netleşiyor

Oppo’nun Ocak ayında Çin’de Find X7 serisi amiral gemisi telefonlarını tanıtması bekleniyor. Yapılan haberlere göre, X7 Pro modeli, akıllı telefonlarda bugüne kadar görülen en güçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Bu modelde, yeni bir bir inçlik kamera ve çift periskop telefoto kamera bulunacağı söyleniyor. Yeni bir sızıntı, Find X7 Pro’nun kamera özelliklerini detaylandırdı.

Find X7 Pro’nun arka kamera sistemini gösteren şematik bir resimde, cihazın dört adet arka kamera ile donatıldığı görülüyor. En üstte yer alan kamera sensörünün, 1/2.51 inç sensör boyutuna ve OIS desteğine sahip 50 megapiksel Sony IMX858 periskop telefoto kamera olduğu belirtiliyor. Bu kameranın 6x optik zoom desteği sunması bekleniyor.

Find X7 Pro’nun kamerası ve X7 Ultra’nın varlığı netleşiyor

Ortada yer alan kamera, 3x optik zoom özellikli ve 1/1.56 inç lense sahip 50 megapiksel Sony IMX890 periskop telefoto kamera olabilir. Diğer iki kamera ise Find X7 Pro’nun ana lensi ve ultra geniş açılı kamera olarak düşünülüyor. Rapora göre, bu model, Sony IMX989’un bir inçlik mevcut kameranın yenilenmiş bir versiyonu olan ve dünyada ilk kez kullanılacak 50 megapiksel Sony LYT-900 kamerasına sahip olacak. Ultra geniş açılı çekimler için, cihazda muhtemelen LYT-600 adında başka bir 50 megapiksel kamera sensörü bulunacak. X7 Pro’nun ön kamerası hakkında sızıntılar henüz bir şey iddia etmemiş olsa da, Find X6 Pro’da kullanılan 32 megapiksel selfie kamerasını koruyacağı düşünülüyor.

Rapora göre Find X7, Dimensity 9300 SoC ile, Pro modeli ise Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılacak. Yukarıdaki ekran görüntüsünde, Digital Chat Station’ın Find X7 Ultra’nın varlığını iddia ettiği görülüyor. Ultra modelinin, Pro modeli için yeni bir isimlendirme mi yoksa tamamen farklı bir cihaz mı olduğu henüz net değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir