Bu 4 Altcoin Güçlü Koşu İçin Hazır: Analistler Hedefleri Gösterdi!

Kripto analisti David, ABR’nin umut veren bir potansiyeli olduğunu söylüyor. Analist ayrıca BNB’nin yüzde 30’luk bir hamle yapacağını tahmin ediyor. Pentoshi takma adlı popüler analist ise lider altcoin Ethereum’dan güçlü performans bekliyor. Analist Ibrahim Ajibade ise ADA fiyatının bir sıçrama yapacağını öngörüyor.

ARB fiyat tahmini: Altcoin umut veren potansiyele sahip

Arbitrum (ARB) fiyatı Mayıs 2023’ten bu yana bir ters baş ve omuz formasyonu oluşturdu. Bu, çoğu durumda kırılmalara yol açan bir yükseliş formasyonudur. Nitekim, 20-26 Kasım haftasında sağ omuz tabanını oluşturduktan sonra, altcoin fiyatı bu hafta formasyonun boyun çizgisinin üzerine çıkma girişiminde bulunuyor. Formasyonun boyun çizgisi 1,25 dolar seviyesinde. Şimdi, kırılmayı teyit etmek için haftalık mumu bu seviyenin üzerinde kapatması gerekiyor.

Başarılı olması halinde ARB fiyatının formasyonun hedefi olan 1,76 dolara yükselmesi mümkün. Bu hedef, tüm zamanların en yüksek seviyesindeki direnç bölgesiyle aynı hizada. Bu arada haftalık RSI 50 seviyelerinden yukarı sıçradı. Ayrıca, potansiyel kırılmayı destekleyecek şekilde yukarı doğru eğimli. Bunlar da yükseliş görüşünü destekliyor.

ARB haftalık grafik. Kaynak: TradingView

BNB fiyat tahmini: Yakın gelecekte yaklaşık %30 artışa hazırlanıyor!

BNB fiyatı Nisan 2021’den bu yana yatay destek bölgesinin üzerinde 220 dolardan işlem görüyor. Bu bölge, BNB’nin uzun vadeli trendini belirlemedeki önemini pekiştirerek defalarca destek sağladı. 14-22 Ağustos 2023 haftasında, altcoin fiyatı bu bölgenin altına inerek potansiyel bir satış sinyali verdi. Ancak, bunu yapmak yerine, BNB fiyatı 220 dolarlık bölgeyi geri aldı. Ayrıca, Kasım sonunda destek olarak doğruladı (yeşil ok). Bu, önceki çöküşün yalnızca bir sapma olduğunu (kırmızı elips) ve genellikle keskin bir rallinin izlediğini gösteriyor.

Nitekim, fiyat geçen hafta yükseldi ve büyük bir yükseliş mumu oluşturdu. Bu arada, haftalık RSI 50’nin üzerinde ve yukarı doğru eğimli. Bu da daha fazla kazanç potansiyelini destekliyor. Bu nedenle, BNB’nin bir sonraki önemli direnç bölgesi olan 330 dolara yükselmeye devam etmesi mümkün. Bu rakam, mevcut fiyattan %26,32’lik bir artışa karşılık geliyor.

BNB haftalık grafik. Kaynak: TradingView

ETH fiyat tahmini: Altcoin için yaklaşık %50 artış ufukta!

Pentoshi takma isimli analist, önümüzdeki yıl spot Ethereum ETF’lerinin olası onayının ETH’ye büyük olasılıkla kolunda çok ihtiyaç duyulan bir atış sağlayacağını söylüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu yılın başlarında aralarında BlackRock, Fidelity ve Hashdex’in de bulunduğu çok sayıda varlık yönetim firması, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) spot tabanlı Ethereum ETF’leri için başvuru yaptı. Pentoshi, piyasa katılımcıları etkinliği bekledikçe Ethereum’un muhtemelen yükseliş momentumu yaratacağını söylüyor. Bu bağlamda analist, lider altcoin için şu açıklamayı yapıyor:

BTC ETF’sini 25.000-28.000 dolardan beri boğa tweet’i atıyoruz. Yakında, 2024’te ETH ETF ile tüm bunları tekrar yapacağız. Neye inandığınızın bir önemi yok. Bunların hepsi oyun teorisi. Tarih yaklaştıkça, insanlar satmaya daha az istekli olacak. Ayrıca, diğerleri satın alma ihtiyacı hissedecek. Masada 2,7xx ve 3,400 dolar var.

Kaynak: Pentoshi

ADA fiyat tahmini: Altcoin, bu hafta 0,70 dolara bir hamle mi yapacak?

Son haftalardaki emsaller göz önüne alındığında, hafta sonu ADA Fonlama Oranındaki tutarlı artış, 0,70 dolara doğru bir fiyat kırılmasının habercisi olabilir. Bununla birlikte, tarihsel alım/satım eğilimleri 0,62 dolarlık alanın şu anda önemli bir direnç oluşturduğunu gösteriyor In/Out of the Money Around Price (IOMAP) verileri de bunu gösteriyor. Bu veri, mevcut Cardano sahiplerini giriş fiyatlarına göre gruplar.

Cardano (ADA) Fiyat Projeksiyonu. GIOM data. Kaynak: IntoTheBlock

Mevcut 62.360 sahibin 0,60 ila 0,63 dolar arasında başa baş noktasına geleceğini gösteriyor. Bu sahipler biraz kâr almak isterse altcoin fiyatını kısa vadede zorlamaları mümkün. Ancak türev traderları yükseliş pozisyonlarını bazı spot alımlarla desteklerse, ADA muhtemelen yeterli ivmeyi kazanarak bu direnci kıracak. Böylece, tahminlere uygun olarak 0,70 dolara doğru ilerleyecek.

Aşağı yönde ise boğalar ana destek için 0,58 dolarlık alana güveniyor. 946.720 ADA’yı minimum 0,59 dolar fiyattan satın alan 63.370 sahibin önemli bir destek sağlaması mümkün. Bunun da kısa vadede büyük düşüşleri önlemesi olası.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir