Muharrem İnce’den çarpıcı sözler: Seçim sonrası istifa edecek

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “CHP’ye oy verecek kardeşlerime sesleniyorum 3. sırada DEVA Partili aday var onu gönderirseniz 15 Mayısta seçimden sonra istifa edecek. Sizin oylarınızla seçilecek bunu yapmayın. Sizin bildiğiniz Atatürk’ün partisi yok artık. Atatürk’ün partisi burada Memleket Partisi.” dedi.

İnce, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Atatürk Meydanı’nda partisinin düzenlediği mitingde, yapılan seçim anketlerinin gerçekleri yansıtmadığını ileri sürdü.

Gençlerle yeni bir sayfa açacaklarını ifade eden İnce, gençlerle birlikte memlekete sahip çıkacaklarını belirtti.

Seçimlerde iddialı olduklarını ifade eden İnce şöyle konuştu:

“14 Mayıs’ta sandık başındayız. Bize dedilerki ‘Kırk katır mı, kırk satır mı?’ Bize dedilerki ‘Ölüm mü? sıtma mı?’ Bize dedilerki, ‘A mı? B mi?’ Bize dedilerki ‘Birinci yol mu? ikinci yol mu?’ A ha cevap, üçüncü yol. Biz üçüncü yoluz. Durumumuzu anlatıyorum ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan. Anketler palavra, öyle anket yok. Memleket Partisi aslan gibi Atatürkçü bir parti. Partimiz mecliste yerini alacak.

CHP’ye oy verecek kardeşlerime sesleniyorum, 3’üncü sırada DEVA Partili aday var, onu meclise gönderirseniz 15 Mayıs’ta seçimden sonra istifa edecek, sizin oylarınızla seçilecek bunu yapmayın. Sizin bildiğiniz Atatürk’ün partisi yok artık, Atatürk’ün partisi burada Memleket Partisi.”

İnce, Atatürk’e saygısızlık yapanın Memleket Partisi’nden atıldığının altını çizdi.

Terör örgütlerinin kendisiyle uğraştığını ileri süren İnce, bu durumun bile kendisine oy verilmesi için yeterli bir sebep olduğunu savundu.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*