İmamoğlu’nun konuşması sırasında çıkan olaylarla ilgili gözaltına alınan dokuz kişi daha serbest

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’daki konuşması sırasında çıkan olaylara ilişkin gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen dokuz şüpheliden biri savcılık sonrası, sekizi ise adli kontrol şartıyla olmak üzere serbest bırakıldı. Daha önce gözaltına alınan 15 kişi de serbest kalmıştı.

İmamoğlu’nun 7 Mayıs akşamı Erzurum Kent Meydanı’nda yaptığı konuşması sırasında kalabalık bir grup tarafından taşlı saldırı yapılmıştı. Çıkan olaylarda İmamoğlu’nun içinde bulunduğu otobüsün camları kırıldı, 17 kişi de atılan taş ve pet şişelerin isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

Bir gün sonra İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kamera kayıtlarını inceleyip,16 kişiyi tespit etti. Şüphelilerden 15’i gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden birii savcılık ifadesinin ardından, diğerleri ise çıkarıldıkları mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında kamera kayıtları sonrası olayla ilgili dokuz şüpheli daha tespit edildi. Polis, dün de dokuz şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Adliyeye çıkarılan dokuz şüpheliden biri savcılık sonrası, sekizi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olaya karıştığı tespit edilen bir kişinin yakalanması için de çalışmalar sürüyor. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*