Fenerbahçe’den Giresunspor maçı öncesi açıklama: Tahammülümüz yok!

Fenerbahçe, Süper Lig 33. hafta karşılaşmasında Giresunspor deplasmanına konuk olacak. Şampiyonluk yarışındaki Fenerbahçe, son haftalara girilirken hakem hatalarına tahammülleri kalmadığını söylerken, Giresunspor maçında VAR’a hakem Serkan Tokat’ın görevlendirilmesi sonrası bir açıklama yayınladı.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan duyuruda, “Hata (!) tanımı ile geçiştirilemeyecek hakem yaklaşımlarına sabrımız kalmadı, sahada kayıtsız şartsız adalet görmek istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe’nin açıklaması şu şekilde:

HATAYA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

Türk futbolunu yönetmek, futbolun tüm paydaşlarına karşı önce ve asıl olarak adil olma zorunluluğu ve sorumluluğunu gerektirir.

Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK’dan beklentimiz, sezonun son dönemecine girdiğimiz haftalarda bu zorunluluk ve sorumluluğun takım, kulüp fark etmeksizin yerine getirilmesidir.

Ayrıca Takımımızın bu akşam Bitexen Giresunspor ile oynayacağı karşılaşmada VAR’a atanan Serkan Tokat isminden hareketle maçın hakemi Bahattin Şimşek ve AVAR hakemi Cihan Aydın nezdinde görev alacak tüm isimlere şunu belirtmek istiyoruz;

Hata (!) tanımı ile geçiştirilemeyecek hakem yaklaşımlarına sabrımız kalmadı, sahada kayıtsız şartsız adalet görmek istiyoruz.

Tüm muhataplarının dikkatine sunuyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*