EPDK’dan doğal gaz indirimi açıklaması!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, ücretsiz doğal gazın detaylarına ilişkin, “Hiçbir tüketicimizin hakkı zayi olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti;

Bedava doğal gaz ve akabinde yapılacak indirim ile ilgili vatandaşlarımızın herhangi bir tereddüdü olmasın. Usul ve esasları belirledik. Dağıtım şirketleri ile görüştük, gerekli yazıyı gönderdik. Kesinlikle hiçbir tüketicimizin hakkı zayi olmayacak. Tahsil edilen faturalar varsa iptal edilecek ve iade edilecek. Ön ödemeli sayaç kullanıcıları da uygulamadan yararlanacak. Bir aylık tüketimi tespit edilecek ve akabindeki ay o miktarda doğal gaz vatandaşımızın kartına ücretsiz yüklenecek.

BAKAN DÖNMEZ: FATURALARDA ‘SIFIR’ YAZACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ücretsiz doğal gaza ilişkin detayları açıkladı.

Dönmez, 24 Nisan itibarıyla doğal gaz sayaçlarında okuma yapılmadığını, sehven yapılmış ise de fatura iptali veya bedel iadesinin yapılacağını söyledi.

Dönmez, “Bu süreç için fatura gidecek. Faturada kullanım miktarı, tutarı gözükecek. Fakat ödenmesi gereken kısımda ‘sıfır’ yazacak” dedi. Dönmez, kartlı sayaç kullanan tüketicilerin de 1 aylık ücretsiz doğal gaz hakkından yararlanacağını söyledi.

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*