Bitcoin, Ethereum, Ripple: Haftalık Tahminler Ne?

Bitcoin (BTC), neredeyse altı haftadır sürdürdüğü durgunluğu nedeniyle yatırımcıların sabrını tüketiyor. Hacim eksikliği, Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) fiyatlarının da fazla aktivite göstermemesiyle birlikte altcoin’lere kadar uzandı. Haftalık görünüm, zayıflığın dip testlerine yol açabileceğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor

BTC fiyatı 50 günlük EMA bölgesinde 29.352 dolar seviyesinde yatay hareketlerini sürdürüyor. Hacim eksikliği, 28.930 dolardan 31.462 dolara uzanan yükseliş ivmesinin ardından geldi.

Boğaların mevcut 29.352 dolar desteğini koruyamaması, fiyatın 28.930 dolara kadar düşmesine neden olabilir. Böyle bir hareket, satıcıları tekrar sahneye davet edecek. Aşırı bir ayı durumunda 28.417 desteğine düşüş kapıda olabilir.

FXStreet analistlerinden Lockridge Okoth, 28.417 desteğine potansiyel bir geri dönüşün çöküş senaryosu olacağını söylüyor. Böyle bir durumda ayılar, 26.000 desteğine ulaşmak için rahat bir hamle yapacaklar. Teknik indikatör tarafında, 50’nin altındaki RSI ve negatif bölgedeki Awesome Osilatörler düşüş destekliyor. Bu da ayıların piyasaya liderlik ettiğini gösteriyor

Diğer yandan, satın alma baskısı 28.930 dolar destek seviyesinin üzerine çıkarsa, Bitcoin fiyatı yukarı yönlü hareketlerini sürdürecek. 31.462 dolar direncinin üzerinde belirleyici bir günlük mum çubuğu, daha yüksek seviyelere giden yolu temizleyerek potansiyel yeni zirvelere yol açıyor.

Ethereum fiyatı Bitcoin karşısında üstünlük elde ediyor

ETH fiyatı, düşen bir kama formasyonu içinde kademeli bir konsolidasyon tamamladı. Şu anda 1 günlük ETH/BTC grafiğinde yukarı yönde ilerliyor. Boğalar yerini ayılara bırakırken, daha düşük tepeler (LH) ve daha düşük dipler (LL) boğa teknik oluşumunu karakterize ediyor.

Teknik açıdan, 0,070 dolar seviyelerinin üzerinde kesin bir günlük mum çubuğu en son 5 Haziran’da görülen bir yükseliş trendini doğrulayacak. Böyle bir hareket, mevcut seviyeden %10’luk bir yükseliş anlamına geliyor. Teknik indikatörlerde söz konusu boğa eğilimini destekliyor.

Öte yandan, yatırımcılar kar almaya başlarsa, mevcut yükseliş hareketi kesintiye uğrayacak. Sonraki satış baskısı, ETH/BTC grafiğinin 0,061 dolardaki desteğe yaklaştığını görecek. Bu durum ETH fiyatında daha fazla baskıya yol açıyor. ETH yatırımcıları içinde potansiyel kayıplara işaret edecek.

Ripple fiyatı bir kırılma için yükseliyor

Öte yandan, XRP fiyatı yükseliş eğilimini sürdürüyor. Fiyatı 0,676 dolardan destek bulduktan sonra istikrarlı bir şekilde yukarı yönde ilerliyor. Her iki momentum indikatörünün de boğaları destekleyen konumuyla, XRP yakında 0,826 dolar bölgesinde yeni yüksekleri hedefleyecek.

Boğa sinyali veren üç EMA, bunun en az dirençli yol olduğunu gösteriyor. Ayrıca olasılıkların boğaların lehine olduğunu ima ediyor.

Ayı durumunda, 0,676 dolar desteğini kaybetmek, 13 Temmuz rallisin kazanımlarını tehlikeye atacak. Ayıların bundan sonra sıradaki hedefi 0,604 dolar seviyesinde. Kriptokoin.com olarak aktardığımız 13 Temmuz’un Ripple zaferi, XRP fiyatını destekleyen ana katalizörler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir